İrşadü-l Müridin (Mahmut Usta Osmanoğlu k.s )

İrşadü-l Müridin (Mahmut Usta Osmanoğlu k.s )

Mesaj tarafından mahşer Bir Ptsi Mayıs 25, 2009 10:15 am

İsmet Garibullah (k.s) buyurur ki:
Bu Nil’den iç Hakk’a gidelim
Cemâl-i bâ-kemâle seyr idelim.

Bu Nil’den nasıl içilecek ? Tarikata girip ,rabıta etmekle.
Başka türlü içilmiyor.Mürid ,kalp aynasının yüzünü,mürşidinin kalp aynasının yüzüne çevirecek. O zaman feyiz kıyamet kopuncaya kadar devam eder.

Tarikat dersi alıp bırakanlar var.Nane mollalar! “yolucuyum”, “Bugün işim var” , “başım ağrıyor”, “ dişim sızlıyor” diyerek derslerini yapmıyorlar. Onların yüzünden yükselemiyoruz.

Dersini yapmayanlara Mevlâ Teâlâ “ Ben oyuncak mıydım, bana oyun yaptınız?” buyuracak.

Çeneler boşa çalışıyor,Mevlâ Teâlâ Zikredilmiyor. Cenâb-ı Hak bizi boş yere çene sallamak içinmi yarattı? Zikir canla başla yapılmalıdır.Bu zikre çalışsak,biz de,memleketimizde kurtulur.
Dünyamız da Ahretimiz de mâmur olur.Biz Çalışmayınca bu şalvarımıza,sarığımıza,sakalımıza hakaret geliyor.

Ya Rabbi sen ver kolayını sen yardım eyle.Bunları açık göz olan yapar.Bize açıkgözlük ver.Âmin.

Derslerinizde gevşeklik etmeyin.Teheccüt,işrak,kuşluk,evvabin,kabir nur namazlarınız var günde beş bin tevhidiniz var,murakabeniz var,bunun yanı sıra çoluk çocuk,ev işi bir sürü meşguliyet var.Bunların altından kolay,kolay çıkılmaz,dikkatli olun bir vazifeyi diğer vazifeye engel etmeyin…
mahşer
Destekleyen Üye
Destekleyen Üye

Geri: İrşadü-l Müridin (Mahmut Usta Osmanoğlu k.s )

Mesaj tarafından (((OFLU))) Bir Ptsi Mayıs 25, 2009 10:21 am

Derslerinizde gevşeklik etmeyin.Teheccüt,işrak,kuşluk,evvabin,kabir nur namazlarınız var günde beş bin tevhidiniz var,murakabeniz var,bunun yanı sıra çoluk çocuk,ev işi bir sürü meşguliyet var.Bunların altından kolay,kolay çıkılmaz,dikkatli olun bir vazifeyi diğer vazifeye engel etmeyin…

599730 mahşerim..emeklerine sağlık canım benim verliebt095jn4mf

BİR GARİP DUA DİLENCİSİYİM...
Kendinin ne olduğunu bilen insan, bazı kendini bilmezlerin, onun hakkında söylediklerinden etkilenmez.(İbn-i Sina)
(((OFLU)))
Admin
Admin

http://cankurbanyoluna.forumzen.com

Geri: İrşadü-l Müridin (Mahmut Usta Osmanoğlu k.s )

Mesaj tarafından mahşer Bir Ptsi Mayıs 25, 2009 10:23 am

amin ecmain oflum eyvallah
mahşer
Destekleyen Üye
Destekleyen Üye