ÖrTüNüN KıLıCı HaVVa BaRaYeV

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

ÖrTüNüN KıLıCı HaVVa BaRaYeV

Mesaj tarafından hasret Bir Perş. Ağus. 06, 2009 1:01 pm

Şehide Havva Barayev, 19 yaşında. Havva, patlayıcılarla yüklü bir aracı, Alkhan Kala'daki bir Rus Özel Kuvvetler binasının merkezine sürüp infilak ettirmek suretiyle şehid oldu.

Ne yaptığımı biliyorum. Cennet'in bir bedeli var ve ümit ediyorum ki, bu yaptığım, benim Cennet için ödediğim bedel olacak."Havva Barayev, Hicab(Örtü)'ın Kılıcı

Havva Barayev Kızkardeş, Rus askeri binasını tahrip eden bir şehadet saldırısı gerçekleştirdi.

Bütün müslümanlara!

Çeçenya'daki kardeşlerine ve bacılarına olan sorumluluklarını yerine getirmekten yana zayıf not alan herkese, Müslümanlar Çeçenya'da ve dahi dünyanın diğer bölgelerinde boğazlanırken, vaktini, dünyalık sersemce işlerle, kahramanlıklarla boşa geçiren herkese...

Hicabı(Örtüyü) kuşanan, yaşı henüz 20 dahi olmayan ve son sözleri aşağıda olan, genç bir müslüman bayanın çağrısına kulak verin: "Ne yaptığımı biliyorum. Cennet'in bir bedeli var. Ve umuyorum, yapacağım şey benim için Cennet için ödeyeceğim bedel olacak."

Bir süre sonra, Havva Barayev isimli kızkardeşimiz, patlayıcılarla yüklü bir aracı, önce Alkhan Kale'nin caddeleri boyunca, daha sonra da Rusya'nın Çeçenya'daki Özel Harekât Kuvvetleri'nin Komutanlığı'nın bulunduğu karargahın içerisine sürdü. Rus askerleri, Havva bacımızı durdurma girişiminde bulunarak yoğun biçimde ateş açtılar ancak, ALLAH (C.C.), Havva kardeşimizi ve onun vermek istediği mesajı zafere ulaştırmayı seçti. Havva arabayı sürerek kapıları aşmayı başardı ve nihayet binanın merkezine doğru sürdü aracı. Patlayıcılar, binayı yararak infilak etti ve çok ağır tahribata yol açtı.

Toz duman yatıştığında, pek çoğu üst seviyede Özel Kuvvetler subayı olan, 27 Rus askeri, yerde ölü olarak yatıyordu. Rus Özel Kuvvetleri tarafından kullanılan bina, çok ciddi biçimde tahrip olmuştu, ve 270.000 kişilik bir Rus ordusu, ALLAH (C.C.)'ın bir kadın savaşçısının, Rusya'nın seçkin kuvvetlerinin komutanlığının kalbine böyle bir bıçak saplayışını çaresizlik içerisinde seyrediyorlardı. Binaya verilen ağır hasarın görüntüsü ve saldırıdan sonra enkazın etrafında toplanan yüzlerce panik halindeki Rus askeri, saldırıda ancak çok az sayıda askerin öldüğü ve yaralandığı yönündeki resmi açıklamaları yalancı çıkarıyordu.

Kızkardeş Havva'nın, ALLAH (C.C.) için ve Müslümanların kurtuluşu için kendini feda etmesi, yalnız Çeçenya'daki inançsızların değil, dünyanın dört bir yanındaki inançsızların gözüne sokulan bir ibret belgesiydi. Verilen mesaj açıkça şunu haykırıyordu: ALLAH (C.C.)'tan yana olan insanlar artık, kâfirlerin zulümlerini kabullenmeyecektir. Bu uyarı, Müslüman kadınları, çocukları hiç kimseye hesap vermeden katledebileceklerini düşünenlerin tümüne yönelikti; Havva Barayev, ALLAH (C.C.)'ın düşmanlarına, yaptıkları zulümlerin hesabının sorulacağını ve yakalanıncaya dek ALLAH (C.C.)'ın askerlerinin peşlerini asla bırakmayacağını öğretmişti. Şehide Havva, ALLAH (C.C.)'ın düşmanlarına şunu da öğretti: İslam Ümmeti şimdi de ve bundan böyle de her zaman, erkek ve kadın mücahitler doğuracak analara sahip olacaktır. Bu Mücahitler her yerde, Müslümanların îmanını ve onurunu müdafaa edeceklerdir.

Evlerinin konforu içinde oturan Müslümanlar, Havva Barayev tarafından dünyaya öğretilen dersleri öğrenecekler mi? Onun sorgulamasız îmanını, kahramanca kendini hiçe sayışını, ve böylece verdiği örnekliği izleyebilecek misiniz? Çeçenya'daki kardeşlerinize ve bacılarınıza, siyasi ve finansal gücünüzle destek olacak mısınız? En azından dualarınızda Çeçenya'daki kardeşlerinizi ve bacılarınızı hatırlayacak mısınız?

Bu şehadet operasyonu, Mücahitlerin, Rus kuvvetlerinin Çeçenya'daki varlıklarının kökünü kazımak yolunda verdikleri gerilla savaşına, güç katarak, ayrı bir boyut eklemiştir. ALLAH (C.C.), buna benzer operasyonların sayısını, ve faaliyet sahasını arttırsın; ve sonsuz merhametini Ümmetin şehidi, sevgili kızkardeşimiz Havva'ya ihsan etsin; çünkü ALLAH (C.C.) hakikaten, en çok Bağışlayan, en çok Lûtufkâr olandır; ve biz O'nun üzerinde, O'ndan daha Mukaddes hiç bir şey tanımayız.

Operasyonun haberinin yayılmasından kısa bir süre sonra, Alan Komutanı Ramazan Ahmedov şöyle bir yorumda bulundu:

"Evlerinde oturup hiç bir şey yapmayan Çeçen erkekleri bundan böyle kadınlarının yüzüne bakamayacaklar; ALLAH (C.C.), bacımız Havva'ya rahmet eylesin."

Havva Barayev Çeçenya'da bu tür bir şehadet operasyonu gerçekleştiren ilk kadın. Bununla birlikte, Havva, Çeçenya'daki ilk kadın şehid değil. Daha önce pek çok bacımız Rus namerdlerinin ellerinde can vermişti. Ancak, Havva kızkardeş, yaptıklarıyla bir emsal oluşturdu; sadece kendisinden yaşça büyük kuzeni, başarılı alan komutanı Arbi Barayev'in yolunu izlemekle kalmadı; aynı zamanda, mücahitlerin, ALLAH (C.C.) (c.c) için yaşama, savaşma ve O'nun yolunda ölme kararlılıklarını kuvvetlendirdi o.

ALLAH (C.C.), Çeçenya'daki Mücahitlere zafer ihsan etsin, onlar için Cennet'in en yüksek katlarında, en güzel nurlu gölgeliklerinde Kendisine yakın yüce makamlar ayırsın. Bu Mücahitlerden biri de bizim kızkardeşimiz ve Ümmetin şehidi olsun ve onun sözleri her yerde Müslümanların kalbine kazınsın:

"Ne yaptığımı biliyorum. Cennet'in bir bedeli var ve ümit ediyorum bu yaptığım, benim için Cennet'in karşılığı olacak
hasret
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Geri: ÖrTüNüN KıLıCı HaVVa BaRaYeV

Mesaj tarafından usame Bir Perş. Ağus. 06, 2009 8:14 pm

hasret demiş ki:
Ne yaptığımı biliyorum. Cennet'in bir bedeli var ve ümit ediyorum ki, bu yaptığım, benim Cennet için ödediğim bedel olacak."Havva Barayev, Hicab(Örtü)'ın Kılıcı

Herşeyin bedeli var sadece namz kılmakla olmuyo işte , Rabbim şehadetlerini kabul eyleisn şefaatlerine cümlemizi nail eyleisn inşAllah
usame
Admin
Admin

Mesaj tarafından GNL-FB Bir Perş. Ağus. 06, 2009 8:23 pm

Rabbim sehadetini kabul etsin nur icinde yatsin Efendimize komsu olsun İNŞAALLAH bacimya masallah ALLAH (C.C.) razi olsun hasretim RedFlower RedFlower RedFlower
GNL-FB
Destekleyen Üye
Destekleyen Üye

Mesaj tarafından (((OFLU))) Bir Cuma Ağus. 07, 2009 9:41 am

Müslümanların kalbine kazınsın:

"Ne yaptığımı biliyorum. Cennet'in bir bedeli var ve ümit ediyorum bu yaptığım, benim için Cennet'in karşılığı olacak

BİR GARİP DUA DİLENCİSİYİM...
Kendinin ne olduğunu bilen insan, bazı kendini bilmezlerin, onun hakkında söylediklerinden etkilenmez.(İbn-i Sina)
(((OFLU)))
Admin
Admin

http://cankurbanyoluna.forumzen.com

Mesaj tarafından Sponsored content

Sponsored content

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics