Anam Babam Feda Olsun Ya RESÜLALLAH (S.A.V)

Anam Babam Feda Olsun Ya RESÜLALLAH (S.A.V)

Mesaj tarafından (((OFLU))) Bir Ptsi Ağus. 24, 2009 12:11 pm

Dil,kalpten geçen herşeyi ifade edemez. Kalbimdeki sevginin ne kadarını ifade edeceğimi bilemiyorum ya Resul! Ben günah işleyen ellerimle,harama bakan gözlerimle,gaflete dalmış kalbimle,dünya ile meşkul olmuş aklımla söylüyorum,’’Seni seviyorum ya Resul!’’
Bizden ayrılıp gittin demeye dilim varmıyor. Hiç ayrılmadın ki bizden. Yüreğimdesin hep! İşte işte tam şuramda,tam şuramda kocaman kocaman bir sevgin var. Belki ashabın sevdiği gibi değil ama seni ben gibi,seni annem gibi,seni babam gibi seviyorum. Annem babam sana feda olsun ya Resul!

Seni sevmede ashabınla yarışamam biliyorum. Ama kendimle yarışıyorum. Her geçen gün seni,dünkü benden daha çok seviyorum ya Resul! Sevgin mübarek deven Kasva gibi beni eritmese de. Kasva’yı düşünürken utanıyorum sevgimden. Büyük gördüğüm,kocaman dediğim sevgim,küçülüyor birden. Çünkü Kasva,sensizliğe birkaç ay dayanabildi. Eridi,her geçen gün eridi. Kabristanına bakıp bakıp can verdi.

Bilal, biricik müezinin Bilal!’’Şu ezanı oku da bizi rahatlat!’’ dediğin Bilal. Senden sonra okuyamadı ezanı. Birgün biricik torunun onu zorladı. Bilal başladı ezanı okumaya,ama bitiremedi bir türlü. ‘’Muhammedün Resul’’ diyemedi. Sensiz o ezanı bitiremedi ve düşüp bayıldı.

Ya Resulullah! İşte seni sevmeyi Kasva’dan,Bilal’den,Abdullah’tan öğreniyorum. Sen buradan göçüp gidince,Abdullah bin Zeyd ellerini açıp şöyle dua etmişti:’’Allah’ım gözlerimi al benden,al benden gözlerimi! Ben herşeyden çok sevdiğim peygamberimden sonra,artık dünyada hiçbir şeyi görmek istiyuorum.’’ Duadan hemen sonra CELLECELALÜ ,onun mübarek gözlerini almıştı. Kör olmuştu artık Abdullah.

Ya resul! Bunları hatırlayıp yazarken utancımdan ağlıyorum,ağlıyorum sensizliğine! Ağlıyorum gören gözlerimle ya Resul!

Hani Sevban vardı azatlı kölen. Birgün, perişan hali dikkatini çekmişti de demiştin ki:’’ Sevban, nedir bu halin?’’ Sevban şöyle demişti,her ashabın dediği gibi:’’anam-babam sana feda olsun ya Resul! Senin hasretindendir. Sensiz geçirdiğim her an,ayrı bir dert ayrı bir hicran. Ahirette sen,peygamberlerle olacaksın. Orada sana bu kadar yakın olamayacağım. Bu hal beni yakıp,kavuruyor.’’ Sen de demiştin ki:’’ üzülme Sevban üzülme! Kişi sevdiği ile beraberdir.’’

Ya Resul! Ya benim halim ne olacak! Ben ise seni görmeden kaybettim. Bunun yangını var şu an içimde. Sevban’a söylediklerini bana da söyler misin? Yoksa kapından mı kovarsın? Kıyamet günü,beni abdest uzuvlarımdan değil de,günahlarımdan tanıyıp kovarsan,ne olur halim ya Resul!

Senden sonra bir Enes’in vardı. Senin yanında büyüyen,sana aşık bir Enes. Senin vefatından sonra,hep başını önüne eğip ağlardı. Ağlamaktan hep gözleri kıpkırmızı idi. Sensizliğe ağlamayı ondan öğrendim. Ya Resul! Birgün ona sordular:’’ ey Enes,Resulullah vefat ettikten sonra,onu hiç rüyanda gördün mü?’’ Enes,ağlamaya başladı. Hıçkırıkları taaaa uzaklardan duyulur oldu. Döndü ve dedi ki:’’ Vi! Başımı her yastığa koyduğumda sabaha kadar onunlayım.’’
Ey yeri-göğü yaratan Rabbim! Ne olur,ne olur affet beni. Affet ki, Enes’in hergece yaşadığını bir gece de ben yaşayayım. Ya Resul! Bu duama amin der misin? Bu acınacak halim için şefaat eder misin?

Geçenler de bir sahne izledim hayatından. Hani birgün oturarak namaz kılıyordun da,Ebu Hureyre:’’Ya Resul,bir hastalığınız mı var?’’ demişti. Sen de demiştin ki:’’Ya eba Hureyre! Günlerdir ağzıma götürecek bir şey bulamadım,açlık takatimi kesti,ayakta duracak dermanım kalmadı,onun için namazı oturarak kılıyorum.’’ Ebu Hureyre bunu duyunca,ağlamaya başlamıştı. Sen de kendi durumunu unutmuş ona teselli vermiştin.’’Ağlama ya Eba Hureyre ağlama! Burada çekilen açlık,insanı ahiret azabından kurtarır.’’ Demiştin.

Ya Resul! Ebu Hureyre nasıl ağlamasın bu hale,nasıl ağlamayalım,nasıl ağlamayayım bu haline! Gözyaşı olmadan izlenebilir mi bu sahne!

Resul! Kardeş dediğin ahir zaman ümmetinden bir taife de var şu an yanımda. Onların da selamı var sana. Onlar da söylüyor tıp kı ashabın gibi:’’Anam-babam sana feda olsun ya Resul!’’

Ey nebi! Ey Allah’ın habib! Ey ahir zaman peygamberi! Ey makam-ı mahmudun sahibi! SELAT VE SELAM SENİN ÜZERİNE OLSUN!

BİR GARİP DUA DİLENCİSİYİM...
Kendinin ne olduğunu bilen insan, bazı kendini bilmezlerin, onun hakkında söylediklerinden etkilenmez.(İbn-i Sina)
(((OFLU)))
Admin
Admin

http://cankurbanyoluna.forumzen.com

Geri: Anam Babam Feda Olsun Ya RESÜLALLAH (S.A.V)

Mesaj tarafından fetasetli Bir Ptsi Ağus. 24, 2009 12:19 pm

Ey nebi! Ey Allah’ın habib! Ey ahir zaman peygamberi! Ey makam-ı mahmudun sahibi! SELAT VE SELAM SENİN ÜZERİNE OLSUN!
599730 :GÜLLER: a.r.o RedFlower RedFlower RedFlower
fetasetli
Yeni Üye
Yeni Üye

Geri: Anam Babam Feda Olsun Ya RESÜLALLAH (S.A.V)

Mesaj tarafından (((OFLU))) Bir Ptsi Ağus. 24, 2009 12:21 pm

Aminnn ecmain fetasetli ablam 07400000 RedFlower RedFlower RedFlower

BİR GARİP DUA DİLENCİSİYİM...
Kendinin ne olduğunu bilen insan, bazı kendini bilmezlerin, onun hakkında söylediklerinden etkilenmez.(İbn-i Sina)
(((OFLU)))
Admin
Admin

http://cankurbanyoluna.forumzen.com

- Similar topics