Çeçenistan Şehidlerimiz

Aşağa gitmek

Çeçenistan Şehidlerimiz

Mesaj tarafından usame Bir C.tesi Ağus. 29, 2009 12:33 am

Ümmetin yıllardır kanayan yarası Çeçenistan'da direniş güçlenerek devam ederken bu mücadeleyi ve bu mücadelede canlarını feda etmiş kardeşlerimizi unutmamız elbette mümkün değildir. Şehidlerimize vefa göstermek, canlarını feda ederek İslami Direniş bayrağını yükselten yiğitleri rahmet ve minnetle anmak ise bizce ALLAH (C.C.)'a ve ahiret gününe iman eden bütün Mü'minler için gereklidir.

14 yıldır aralıklarla devam eden Çeçen cihadı bu güne kadar yüzbinlerce şehidin kanıyla dimdik ayaktadır. Bu kardeşlerimizin milliyeti ne olursa olsun tek amaçları ALLAH (C.C.)'ın dinini yüceltmekti. Çeçen, Arap, Türk, Kürt, ingiliz hatta Afrika'dan kardeşlerimiz Çeçenistan cihadına, kardeşlerine destek olmaya koştular. Bütün milliyetlerin, görüşlerin, mezheplerin ortadan kalktığı ve sadece İslam Kardeşliğinin öne çıktığı bu meydanlarda binlerce yiğidimiz yılmadan bu yolda canlarını verdi, bir kısmı ise sözlerinde sadık kalarak mücadelelerine devam ediyorlar.

Onlar sözlerinde duranlardı. Rablerine verdikleri sözün karşılığını canlarını cennet karşılığında ALLAH (C.C.)'a vererek yerine getirdiler. Dünya nimetlerini, sıcak evlerini, çok sevdikleri eşlerini ve çocuklarını ALLAH (C.C.)'ın rızasını kazanmak ve mustazaf kardeşlerine yardımcı olmak amacı ile terk ettiler.Yeryüzünün put bilinen bütün renklerini, seslerini ve değerlerini putperestlerine yüzlerine fırlatarak, sancağı düşürmeden onurluca terk-i dünya eylediler. Öyle ki modern zihinleri allak bullak edecek bir iman ile, binlerce kilometrelik yolu katettiler ve Rableri onların kavli ve fiili dualarına icabet ederek, yiğitlerimizi şehadetle nimetlendirdi. İnanıyoruz ki Onlar, canlarını karşılığında ALLAH (C.C.)'a sattıkları o hayırlı ticaret neticesinde cennette nimetlenmektedirler. İnanıyoruz ki Onları, hayatları ve ölümleri ile Alemlerin Rabbi olan ALLAH (C.C.)'a sadakat gösteren arasında yazıldılar. Ve yine diyoruz ki bugün "Ben Müslümanlardanım." diyebilen herkesin bu yiğitlerin hayatlarından alacağı çok ders vardır.

Bu sebeble biz de bu ayki dosyamızı, 2003 yılı Ramazan'ının Kadir Gecesinde Çeçenistan'da şehid olan Türkiyeli 13 kardeşimize ve bu 13 kardeşimizin şahsında bütün Çeçenistan şehidlerine ayırdık. Bilgilerine ulaşabildiğimiz bütün şehidleri dosyaya dahil ettik ve haklarındaki dökümanlarını sizlerle paylaştık.

Bilal, Mücahid, Selami, Murat ve daha isimleri bilinen veya bilinmeyen bütün şehidlerimizin hayatları ve geride bıraktıkları hatıraları hepimizin yolunu aydınlatan birer meşaledir. Binlerce meşalenin aydınlığında tevhid yolunda yürümeye azmeden bütün yiğitlere ve zalimlere karşı verdikleri mücadelede canlarını feda eden bütün yiğitlere selam olsun!

Çeçenistan Şehidlerimizin İsimleri

Şehid Abdullah
Şehid Abdullatif Süraka
Şehid Abdusselam
Şehid Abdülkadir Kutluay
Şehid Ali Rıza Bayzan
Şehid Aydın Kaya 2004
Şehid Bilal
Şehid Bülent Tuna
Şehid Cemil Sainkaplan
Şehid Faruk Elçili
Şehid Furkan Nergis
Şehid Gürcü Abdullah
Şehid Güven Zengin
Şehid Halit Uğur Çakmak
Şehid Hasan Umaç
Şehid Hüseyin
Şehid Hüseyin Enver
Şehid Mehmet Öğüt
Şehid Melih Elçili
Şehid Murat Konukçu
Şehid Mücahid Şener
Şehid Osman Karakuş
Şehid Saim Kaplan
Şehid Salih Turan
Şehid Selami
Şehid Ufuk Şamil
Şehid Yunus Emre
Şehid Yusuf Çelik
Şehid Zekeriya
Şehid Zinnur

ŞEHİD HALİD UĞUR ÇAKMAK (RA ŞEHİD HÜSEYİN (R.A)

ŞEHİD SAİM KAPLAN (R.A) ŞEHİD SELAMİ (R.A)ŞEHİD YUSUF ÇELİK (R.A) ŞEHİD ZEKERİYA (R.A)ŞEHİD ZİNNUR (R.A) ŞEHİD ABDULLAH(R.A)ŞEHİD ABDÜLLATİF SÜRAKA (R.A) ŞEHİD ABDÜSSELAM (R.A)ŞEHİD AYDIN KAYA (R.A)
RABBİM ŞEHADETLERİNİ KABUL EYLESİN
avatar
usame
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 1249
Kayıt tarihi : 01/04/09

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Çeçenistan Şehidlerimiz

Mesaj tarafından GNL-FB Bir Paz Ağus. 30, 2009 7:12 am

vasat_130 RABBİM ŞEHADETLERİNİ KABUL EYLESİN


avatar
GNL-FB
Destekleyen Üye
Destekleyen Üye

Mesaj Sayısı : 1342
Kayıt tarihi : 21/05/09

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Çeçenistan Şehidlerimiz

Mesaj tarafından _kara peçe_ Bir Cuma Mayıs 14, 2010 2:23 pm

...amin İNŞAALLAH...
...
avatar
_kara peçe_
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Sayısı : 85
Kayıt tarihi : 10/05/10
Nerden : ...DİYAR-I HÜZÜN...

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz