Yarın Pazartesi mi Perşembe mi

Yarın Pazartesi mi Perşembe mi

Mesaj tarafından usame Bir Perş. Kas. 05, 2009 2:13 am

Rasulü Ekrem (aleyhissalatu vesselâm) bazı zamanlarda ibadet ü taata daha çok özen gösterir, diğer vakitlerdekinden daha hassas davranırdı. Hz. Aişe de bu mevzu ile alâkalı olarak: “ALLAH Rasulü, Pazartesi-Perşembe günleri oruç tutmaya çokça özen gösterirdi.”buyurmaktadır.

(1) Tirmizi, Savm,44;Nesai,sıyam, 36;İbn Mace, Sıyam, 42;Ahmed b. Hanbel 6/80.

ALLAH (C.C.) Rasulü’nün hususiyle bu günlerde oruç tutmasının sebebi ise, bu günlerin insanların amellerinin Cenab-ı Hakk’a arz edildiği günler olmasıdır. Üsame b. Zeyd (r.a.) şöyle rivayet etmektedir: Ben Peygamber Efendimizin, Pazartesi-Perşembe günleri oruç tuttuğunu görünce, O'na bunun sebebini sordum. Bana şu cevabı verdiler: “Ameller, Cenab-ı Hakk’a Pazartesi-Perşembe günleri arz olunurlar. Ben istedim ki Cenab-ı ALLAH (C.C.)'a amelim arz olunurken oruçlu olayım.”

Tirmizi, Savm, 44; Nesai, Sıyam, 70

Başka bir rivayette de Rasulullah'a, Pazartesi günü tutulan oruçtan sordular. Peygamber Efendimiz: “Ben o gün dünyaya geldim ve o gün peygamberlik verildi veya bana vahiy indirilmeye başlandı.”buyurmuşlardır

usame
Admin
Admin

Geri: Yarın Pazartesi mi Perşembe mi

Mesaj tarafından (((OFLU))) Bir Perş. Kas. 05, 2009 2:24 pm

usame demiş ki:
ALLAH (C.C.) Rasulü’nün hususiyle bu günlerde oruç tutmasının sebebi ise, bu günlerin insanların amellerinin Cenab-ı Hakk’a arz edildiği günler olmasıdır. Üsame b. Zeyd (r.a.) şöyle rivayet etmektedir: Ben Peygamber Efendimizin, Pazartesi-Perşembe günleri oruç tuttuğunu görünce, O'na bunun sebebini sordum. Bana şu cevabı verdiler: “Ameller, Cenab-ı Hakk’a Pazartesi-Perşembe günleri arz olunurlar. Ben istedim ki Cenab-ı ALLAH (C.C.) 'a amelim arz olunurken oruçlu olayım.”

BİR GARİP DUA DİLENCİSİYİM...
Kendinin ne olduğunu bilen insan, bazı kendini bilmezlerin, onun hakkında söylediklerinden etkilenmez.(İbn-i Sina)
(((OFLU)))
Admin
Admin

http://cankurbanyoluna.forumzen.com

Mesaj tarafından [SEMUF] Bir Perş. Kas. 05, 2009 6:12 pm

insaallah yerıne getırırız amin ALLAH (C.C.) razı olsun

...mezara gelmez kimse gömmeye lakin emanettir beden gövdeye...

üzerime gelin bakın dinamit baglı gövdeme yaklaşanı uçurururm uçurtma misali pimden iplerle fesatlar kapıma geldiler ellerinde güllerle işlerine gelmeyince saldırdılar aynı güllerin dikenleriyle vurdular siyah güllelerle
[SEMUF]
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü

Mesaj tarafından 'secdé- Bir Perş. Kas. 05, 2009 10:44 pm

ALLAH (C.C.) (C.C.) Rasulü’nün hususiyle bu günlerde oruç tutmasının sebebi ise, bu günlerin insanların amellerinin Cenab-ı Hakk’a arz edildiği günler olmasıdır. Üsame b. Zeyd (r.a.) şöyle rivayet etmektedir: Ben Peygamber Efendimizin, Pazartesi-Perşembe günleri oruç tuttuğunu görünce, O'na bunun sebebini sordum. Bana şu cevabı verdiler: “Ameller, Cenab-ı Hakk’a Pazartesi-Perşembe günleri arz olunurlar. Ben istedim ki Cenab-ı ALLAH (C.C.) (C.C.)'a amelim arz olunurken oruçlu olayım.”

Tirmizi, Savm, 44; Nesai, Sıyam, 70

Başka bir rivayette de Rasulullah'a, Pazartesi günü tutulan oruçtan sordular. Peygamber Efendimiz: “Ben o gün dünyaya geldim ve o gün peygamberlik verildi veya bana vahiy indirilmeye başlandı.”buyurmuşlardır

ewet bunu bna sofi arkdasım canımmmm ahiret kardeşim sölemişti birlkte bu şaban aynda tutmuştuk . . . Rabbim razı olsn abim hatrlattınnnn ... ALLAH (C.C.) daim kabul eylesn inş. . .
'secdé-
Destekleyen Üye
Destekleyen Üye

Nerden : İstanbuldan katılıyorum yarışmacı arkdaslara baaşarılar dilermm xD

http://ilahiask.forumzen.com/

Mesaj tarafından GNL-FB Bir Perş. Şub. 11, 2010 9:01 pm

abim Sonsuz selam, sonsuz salat, sonsuz muhabbet ve ihtiram sana
Gül Efendim.
GNL-FB
Destekleyen Üye
Destekleyen Üye