SEHADET ARZUSU...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

SEHADET ARZUSU...

Mesaj tarafından (((OFLU))) Bir Çarş. Mart 10, 2010 12:45 pm

Sa'd Bin Ebi Vakkas anlatiyor:

"Uhud savasinda... Bir ara baktim. Abdullah bin Cahs yanima geldi. Dedi ki:

"Soyle bir kenara cekilsek, ben dua etsem, sen amin desen; sonra istersen sen dua et, ben amin diyeyim olmaz mi?"

Ben de davetine icabet ettim ve olur dedim. Bir kenara cekildik. Once ben dua ettim:

"ALLAH'im! Bugun benim karsima guclu, kuvvetli birini cikar, onunla carpisalim, ben onu oldureyim. Boylece hem en buyuk hizmeti yapmis olayim, hem de ganimetini alayim" Abdullah Bin Cahs (ra) bu duaya "amin" dedi.

ALLAH (C.C.)'a yemin olsun istedigim oldu.

Sonra Abdullah Bin Cahs (ra) dua etti:

"ALLAH'im! Bugun benim karsima guclu, kuvvetli, zorba birisini cikar. Onunla kiyasiya savasayim. Sonra o beni oldursun. Bununla yetinmeyip karnimi yarsin. Kulaklarimi, burnumu kessin. Ve ben o halimle huzuruna cikayim. Sen bana:

"Kulum Abdullah! Sana verdigim azalari ne yaptin? Bunlari kim boyle yapti?" diye sordugunda ben de:

"Ey RABBİM! Emanet olarak verdigin o azalari yerinde kullanamadim. Haklarini veremedim. Saglam olarak onlarla senin huzuruna cikmaktan haya ettim. Bunun icin onlari senin ve Resul'unun yolunda harcadim " diyeyim. Sen de bana: " Dogru soyledin " diyesin ve beni affedesin...

Bu duaya amin demek icimden hic gelmedi. Fakat sozlestigimiz icin amin dedim. VALLAHi onun duasi benimkinden daha hayirliydi. VALLAHi aksama dogru onu gordum. Burnu ve kulagi bir ipte sallaniyordu."

Ayni sehadet ve arzuya sahip olarak yuce huzuruna cikma ve ebedi huzuruna kavusma reca ve niyaziyle...

Amin...

BİR GARİP DUA DİLENCİSİYİM...
Kendinin ne olduğunu bilen insan, bazı kendini bilmezlerin, onun hakkında söylediklerinden etkilenmez.(İbn-i Sina)
(((OFLU)))
Admin
Admin

http://cankurbanyoluna.forumzen.com

Geri: SEHADET ARZUSU...

Mesaj tarafından GNL-FB Bir Perş. Mart 11, 2010 1:22 pm

Aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
bütün kalbimle istiyip arzu ediyorum neolur canlar dua edin olmazmi! ALLAH (C.C.) razi olsun biricik OFLUMMMMMMM
GNL-FB
Destekleyen Üye
Destekleyen Üye

Mesaj tarafından (((OFLU))) Bir Perş. Mart 11, 2010 1:24 pm

inşAllah Gönülüm cantanem

BİR GARİP DUA DİLENCİSİYİM...
Kendinin ne olduğunu bilen insan, bazı kendini bilmezlerin, onun hakkında söylediklerinden etkilenmez.(İbn-i Sina)
(((OFLU)))
Admin
Admin

http://cankurbanyoluna.forumzen.com

Mesaj tarafından Sponsored content

Sponsored content

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön