'Ne zaman müslümanlar cihadı terk etti o zaman ALLAH (C.C.) bize zillet verdi'

Aşağa gitmek

'Ne zaman müslümanlar cihadı terk etti o zaman ALLAH (C.C.) bize zillet verdi'

Mesaj tarafından (((OFLU))) Bir Cuma Mart 12, 2010 12:47 pm


Rahman ve Rahim olan ALLAH (C.C.)'ın Adıyla! ALLAH (C.C.) 'ın rahmeti ve bereketi Resulü Muhammed (selam_2.s.)'e, ehline ve kıyamet gününe kadar yolunu sürdüren tüm muvahhidlerin üzerine olsun. (AMİN)


ALLAH (C.C.) ; KUR'AN-ı Kerim'in Enfal Suresi'nin 65. ayetinde şöyle buyurur:

"Ey Peygamber! Müminleri savaşa teşvik et. Sizden sebat sahibi 20 kişi bulunsa onlardan 200 kafiri yener. Yine içinizden 100 kişi olsa o kafirlerden 1000 kişiyi yener. Çünkü o kafirler, anlamayan bir topluluktur."

Biz Müslümanlar, ümmetin ciddi problemlerle karşı karşıya olduğu ve dünya Müslümanlarının bir değişime ihtiyaç duyduğu noktasında mutabıkız. Fakat maalesef ümmet, güncel problemlere çözüm bulma konusunda bütüncül bir yaklaşıma sahip değildir. İşte bu bizim hatalarımız içinde en başta gelenidir.

Her şeye kadir olan ALLAH (C.C.)-u Teala, mübarek kitabımız KUR'AN'da şöyle buyurur:

"Hepiniz toptan ALLAH (C.C.)'ın ipine sımsıkı sarılın, parçalanıp ayrılmayın. ALLAH (C.C.)'ın üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz birbirinize düşman idiniz de O (c.c.), kalplerinizi birleştirdi. İşte O'nun nimetiyle kardeş oldunuz. Yine siz, bir ateş çukurunun tam kenarında iken sizi O(c.c.) kurtardı. İşte böylece ALLAH (C.C.), ayetlerini size böyle açıklıyor ki doğru yola eresiniz." (Ali İmran, 103)

Hepimiz KUR'AN'a ve Sünnet'e sahip olduğumuz müddetçe aramızda hiçbir anlaşmazlık ve ayrılık olamaz. Bizler farklı gruplara ayrılma ve Kur'an ve Sünnet'ten başka mercilerden referans alma konusunda izin verilmiş değiliz. Dolayısıyla çağdaş dünyanın tehditlerine karşı önlemlerimizi Kur'an ve Sünnet'te aramak zorundayız. Özellikle ALLAH (C.C.) Resulü'nün şu hadisi, hiç şüphesiz problemlerimizin kaynağını ve çözüm yolunu net bir şekilde açıklıyor:

"İyne ile alışverişe başladığınız, öküzün kuyruğuna takıldığınız ve çiftçilikle yetinip ALLAH (C.C.) yolunda cihadı terk ettiğiniz zaman ALLAH (C.C.) size öyle bir zillet verir ki dininize dönene kadar da onu üzerinizden kaldırmaz." (İmam Ahmed)

Bu hadis, problemi ve onun çözümünü açıkça belirtiyor. Problemimiz nedir? Ticaret yapıp cihadı terk etmek... Ne zaman Müslümanlar cihadı terk etti, ALLAH (C.C.) da üzerimize zilleti gönderdi.

ALLAH (C.C.) Resulü'nün dediğine göre bizler, dinimize dönünceye kadar O (c.c.) bu zilleti bizden kaldırmayacaktır. O (selam_2.s.), bizim ticaret ve ziraatta ilerlediğimiz zaman ümmetin muzaffer olacağını söylemedi. Böyle bir görüşün destekçilerinin, Kur'an ve Sünnet'ten hiçbir dayanakları yoktur.

Ümmetin problemi nerede? Küfür dünyasının ekonomik ve teknolojik başarılarında mı? Hayır, Peygamberimizin dediği gibi cihadın terk edilmesinde. Sadece bir yol var: inancımızın özüne dönmek ve ALLAH (C.C.)'ın emirlerini uygulamaya geri dönmek... Müslümanların en önemli görevi cihat etmektir. Yine cihadı terk etmek İslam'ı terk etmektir.

Ömer bin Hattab, bazı sahabelerin fethettikleri verimli Ürdün topraklarında ziraat yapmaya başladıklarını duyunca hasat zamanına kadar bekledi ve o zaman bu tarlaların harap edilmesini emretti. Bazıları kendisine şikayet için gelince şöyle dedi: "Bu, ehl-i Kitab'tan insanların yapacağı iştir. Sizin işiniz ALLAH (C.C.) yolunda savaşmak ve O'nun dinini yeryüzüne yaymaktır."

ALLAH (C.C.) Resulü (selam_2.s.) buyurdu ki: "Rızk, mızrağımın ucundadır."

Bugün ümmetin mensuplarının büyük çoğunluğu cihattan uzak durmaktadır. Bu da içinde bulunduğumuz üzücü durumun sebebidir. Müslümanlar, mallardan ve canlardan eksilme korkusuyla cihattan kaçmaktadırlar. Ama Kur'an ve Sünnet'ten gelen reddedilemez deliller, bunun yersiz bir sebep olduğunu göstermektedir. Şunu görebiliriz ki; Müslümanlar cihadı devam ettirdikleri ve ALLAH (C.C.) (C.C.)'ın dinini yaydıkları zaman ümmet daha güçlü ve daha zengin duruma gelmiştir. Ama ne zaman cihadı terk ettiler ALLAH (C.C.) (C.C.)'tan bir zillet başlarına geldi.

Objektif veriler gösteriyor ki; Müslümanların cihat ettikleri dönemlerde ölen insan sayısı dünyanın her yanında milyonlarca insanın öldüğü bugünlere nazaran çok daha azdı.

Kur'an'ın şu ayeti üzerinde düşünülmelidir:

"De ki: Babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, eşleriniz, kabileleriniz, kazandığınız mallar, durgun gitmesinden korktuğunuz ticaretiniz, hoşlandığınız meskenler size ALLAH (C.C.)'tan, Resulü'nden ve O'nun yolunda cihat etmekten daha sevimliyse artık ALLAH (C.C.)'ın emri gelinceye kadar bekleyin. ALLAH (C.C.) , fasıklar toplumunu hidayete erdirmez." (Tevbe, 24)

Sıkıntılarımızın sadece bir tek çözüm yolu vardır ve o da Peygamber Efendimiz (selam_2.s) tarafından açıkça belirtilmiştir. Bizim bütün yapmamız gereken de sadece bu doğru yolu izlemektir. Ve sonuçta Şehid Alim Abdullah Azzam'ın sözlerinden bir iktibas yapmak istiyorum:

"Din için kanınızı vermekte cimri olmayın! Eğer ciddi ve samimiyseniz canınızı ve kanınızı, onları başlangıçtan önce size bağışlayan ve sizden satın alan alemlerin Rabbi'ne takdim edin."

"Şüphesiz ALLAH (C.C.), müminlerden canlarını ve mallarını cennet karşılığında satın almıştır. Onlar ALLAH (C.C.) yolunda savaşırlar, ölür ve öldürülürler..." (Tevbe,111)


ALLAHU AKBER!


Müslüman Rus Amine

Çeviri: Press Medya
Kavkaz Center

alıntıdır...
BİR GARİP DUA DİLENCİSİYİM...
Kendinin ne olduğunu bilen insan, bazı kendini bilmezlerin, onun hakkında söylediklerinden etkilenmez.(İbn-i Sina)
avatar
(((OFLU)))
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 6929
Kayıt tarihi : 01/04/09
Yaş : 107
Nerden : dünyanın ortasından =)

http://cankurbanyoluna.forumzen.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: 'Ne zaman müslümanlar cihadı terk etti o zaman ALLAH (C.C.) bize zillet verdi'

Mesaj tarafından GNL-FB Bir Çarş. Mart 17, 2010 12:06 am

oflumm

avatar
GNL-FB
Destekleyen Üye
Destekleyen Üye

Mesaj Sayısı : 1342
Kayıt tarihi : 21/05/09

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz