Rabbe Yakarış..

Aşağa gitmek

Rabbe Yakarış..

Mesaj tarafından GNL-FB Bir Ptsi Kas. 08, 2010 12:41 am

Utanırım ya Rahman senin aşkın ile açan ve hoş kokular veren bir gül olamadım. Bir güneş olup doğamadım bir rüzgar olup esemedim

Bütün mahlukat sana itaat ederken aşk ile hu çeker aşk ile döner yunus misali...

Utanırım ya Rahman gaflet uykularımdan utanırım. Sabahlara kadar sana secde eden bir Ebubekir bir Ömer bir Osman olamadım. Onlar gibi Rasule aşık olamadım onunlayken bile hasret kalamadım...

Utanırım ya Rahman eshabı guzinin tövbesinden utanırım. Uzeyr olup harama baktım diye vuramadım kendimi dağlara ağlaya ağlaya AFFET YA RABBİ diyemedim

Utanırım Ya Rahman mümin din kardeşlerim zulm altındayken gidip Ali olamadım. Senin rızan için öldüremedim onları. Ömer gibi hanımını çocuklarını yetim öksüz bırakmak isteyen gelsin diyemedim...

Utanırım Ya Rahman korkamadım yatağa girip uyumaktan Seddad Bin Evs olamadım yataktan kalkıp sabaha kadar secde edemedim.

Ya Rahman ne güzel kulların var ben onlardan olamadım. Simdi ağlıyorum sessizce. Sanki oturduğum yerde ölümümü bekliyorum. Yok misali yasıyorum.. Her vasıtaya bindik fanide simdi sıra tabut denen cansız ata binmekte...

Şehadettir arzuhalım nasib edermisin Ya Rahman cennette cemalinle şereflendirirmisin bu acizi. RAHMETIMDEN GAZABIMDAN USTUNDUR buyurmuşsun. Rahmetinle muamele eyle bizlere biz aciz kullarınız. Öylesine bir ölüm nasip eyleki Azrail as geldiğinde hoş gelsin ve geldiğinde o görevini yerine getirmeden sen bizlerden Razı ol İnşaALLAH...


Gecelerden sabahalara karanliklardan güneşlere doğru açilan yüreklerimizin perde araliklarindan süzülen nur katreleriyle geldim kapina!
Biliyorum güllerden gecer sana giden yollarI Yakarislarla dualarla tahiyyatlarla bezenir.
Ey rahmetiyle kalpleri evirip çeviren Sana kalbimi getirdim.
Ey kalpleri nuruyla sarip oksayan! Onulmaz yaralarla kan-revan kalbim avuçlarimda kapina geldim.
"Selam olsun ömür seccadesini gönül dergahina serenlere" diyebilmeyi ne çok isterdim ama biliyorum ne yüzüm var nede hakkim.
Ögrendim ki dua asigin masuguna bir haber salmasidir; gözyaslariyla yazilmis bir mektubu. Ve bir bekleyistir istiyakla korkuyla ümitle bekleyis.
Iste zaman her saniyesini balyozlamaktayken ömrün verilmemis hesaplarin korkusuyla titreyen yüreklerimizin bir lahsa umut adina geldik kapina Ah gelebildik mi bir haber var mi affina dair?
Acziyeimi alarak koynuma bir dervis hirkasiyla sevgili Eyyüb'unün sabrini yüklenerek gelebilmek isterdim kapina!
Meryem örtülerimle örtünebileseydim Tur Dagindaki o ses bir yanki bulabilseydi ruhumda insanligim adina. Önünde bütün ruhumla secde edebilseydim.
Yeri gögü bagrina basan Ey Rabbim!
Ey gökyüzünü kudretiyle sürmeleyen!
Rahmetini serp taslasan gönüllere Ey Rabbim!
Sanadir münacatim yalniz Sana olsun askim lutfeyle!
Bir avuç ates böcegi uçuver ne olur zifiri yüreklerimize. Kararan günlerimize gecelerimize Ve ne olursan ol gel diyen asiklarin hürmetine ne olur affeyle!
Seni aradim durdum gönüllerin yalnizliginda çöllerinin menzilsiz yollarinda ve bir katre rahmetine muhtaç topraginda. Ah perde ah sah damarim! Sefkatinin gölgesine siginiyorum Ya Rabbim!
Hiçligin zerresinden kavrulmaya can attigim demdir. Vedudsun Iltifatina muhtaciz Ya Rabbim! Tenezzül buyur kulununu münacatina.
Dua dua acilirmis Sana giden kapilar. Hüzünlü bir sonbahar günü kapinda yalvarmaya geldim. Senden korkum nar degil kaybetme korkusudur. Dostu en sevgiliyi sila-i rahimi canani canda kaybetme korkusu! Umudumsa rizan: iIlahi ente maksudi..
Yüreklerimiz ezik Ya Rabbim! Yüzümüz yerde. Kaldirip basimizi sonsuzluga bakmaya yüzümüz yok! Layik olamadik. Pismanligin dehlizlerinde boguluyorken aglayamadik derinden sessizce Zayif irademizle alaca karanlik yüreklerimizle bir damla gözyasi getirebilseydik yürekten ihlas adina. Biliyorum pismanliklara delil kabul ederdin
Yüregin zayif noktalarinda mahkum oldum nefsimize. Ya Rabbim! Çikar kelepçelerini o aleyhillanenin Çikar ne olur dostlarinin hatirina.
Azad et Ya Rabbim! Süphlerin oyuncagi olmus aklin nezarethanesinden. Kutlu sevdanin gül kokusundan doya doya içir sinelerimize diri meyyitler gibi degil sirat-i müstakim üzerinde günahlardan nurunla yikanmis olarak yürümeyi nasib eyle.
Sehirler evler mezar oldu Ya Rabbim! Her evden ceset kokulari yükseliyor semaya. Bedenler degil ruhlar ölü. Bizi nurunla dirilmeyi nasib eyle.
Biz sanemler insa ettik yüreklerimizde göktelenler boyu. Biz yeryüzü tanrilarinin etegini öptük. Diz boyu battik çirkefine alemin. Sahte dostlari riyakar asklari çarparak yüzüne insanligin Sana kosmayi nasib eyle.
Tevbe kapilarinin ardina degin açildigi ve meleklerin kanatlariyla yeryüzüne kapandigi günlerin rahmetinde yüzmekteyken edeb askini gönüllerimize nakset.
Iste can pazarinda canimizi satmaktayiz bir iltifatin ugruna.
Gülistaninda renksiz kokusuz bir yaprak olmayi çok görme.
Yüce kapinda kitmir olanlardan eyle.
Elimizden yüreklerimizden katran rengi günahlar dökülüyor.
Dualari semadan çevrilmeyenler adina geceleri nurlariyla sabahlara çevirenler adina samimiyeti nakis nakis ömür gergefine isleyenler adina tevbe ediyor af diliyoruz dualarimizla
Ya Rabbim!.. Ben pismanim!.. Ben pismanim!..
Ey Rabbim bütün varlı ımı sana teslîm ettim işimin tasarrufunu sana havale ettim yönelişim sanadır korkum da ancak sendendir senin azâbından kaçıp sı ınılacak ancak yine senin rahmetindir. İndirdi in kitabına ve gönderdi in resulüne îmân etdim ey Rabbim!
Ey semaları misilsiz maddesiz yoktan en güzel sûrette var eden
Ey zulmet ve karanlıkları meydana getiren
Ey gizli saklı her şeyi en iyi bilen
Ey gönlü kırık gözü yaşlılara merhamet eden
Ey avretleri ayıpları örtüp gizleyen
Ey belâ ve musibetleri gideren
Ey ölüleri dirilten cansızlara hayat veren
Ey hasenat ve sevapları katlandıran artıran
Ey bol bol bereket indiren
Ey âsilere hak ettikleri büyük ceza ve şiddeti azabı veren
Sen aczden ve şerikten kusurdan münezzeh ve mukaddessin. Senden başka ilâh yok ki bize imdad etsin. Elaman elaman! Bizi azap ateşinden ve cehennemden kurtar.

AMİN!.AMİN!.AMİN!.
avatar
GNL-FB
Destekleyen Üye
Destekleyen Üye

Mesaj Sayısı : 1342
Kayıt tarihi : 21/05/09

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Rabbe Yakarış..

Mesaj tarafından ÖMERFARUK Bir Ptsi Kas. 08, 2010 1:29 am

SELAMÜN ALEYKÜM CENABI ALLAH (C.C.) C C BU DUAYI YAZAN ELLERİ EFENDİMİZ MUHAMMED MUSTAFA S. A. V ELLERİYLE BİRLEŞTİRSİN. RABBİM YİNE SANA EL AÇTIM SANA YALVARIYORUM. YİNE SENDEN İSTİYOM RAZI OL BU DUAYI YAZAN KARDEŞİMİZDEN RAZI OL YA RAB RAZI OL YA RAB.RAZI OL ALLAH (C.C.) C C IM O NUN DUASI BEREKETİNE BİZİ DE AFFET ALLAH (C.C.) C.C. IM SADIKLARI YANINDAN BİZLERİ AYIRMA ALLAH (C.C.) C C EMANET OLUN SELAMÜN ALEYKÜM
avatar
ÖMERFARUK
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE

Mesaj Sayısı : 440
Kayıt tarihi : 29/10/10
Yaş : 47
Nerden : GAZİANTEP

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Rabbe Yakarış..

Mesaj tarafından GNL-FB Bir Salı Kas. 09, 2010 1:46 am

tebesüm Rabbim İNŞAALLAH sendende razi olur abi....
VeSseLaM..........
avatar
GNL-FB
Destekleyen Üye
Destekleyen Üye

Mesaj Sayısı : 1342
Kayıt tarihi : 21/05/09

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz