TÜRKİYEDEKİ EN BÜYÜK TEHLİKE :--mustafa kemalin PUTLARIDIR--

Aşağa gitmek

TÜRKİYEDEKİ EN BÜYÜK TEHLİKE :--mustafa kemalin PUTLARIDIR--

Mesaj tarafından *LİVÂÜ'L-HAMD* Bir Çarş. Mayıs 06, 2009 1:36 pm


     
avatar
*LİVÂÜ'L-HAMD*
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 1835
Kayıt tarihi : 01/04/09
Yaş : 101

http://cankurbanyoluna.forumzen.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: TÜRKİYEDEKİ EN BÜYÜK TEHLİKE :--mustafa kemalin PUTLARIDIR--

Mesaj tarafından devran Bir Ptsi Ağus. 24, 2009 3:45 pm

esselamüaleykümrahmttulah.berekatuthEVET ****** NE İSLÂM DEVLETİDİR NE DE İSLÂM ÜLKESİDİR. LAİK DEVLETTİR

YANİ

****** CUMHURİYETİ KÜFÜR DEVLETİDİR. DARÜL KÜFÜRDÜR FAKAT

****** İSLÂM TOPRAKLARIDIR. MÜSLÜMANLARIN ÜLKESİDİR.


Derin devlet tartışmalarının yapıldığı, derin devletin asker olduğunun söylendiği şu günlerde Genel Kurmay Başkanı iki gün önce bir açıklama yaptı. Dedi ki: “****** ne bir İslâm devletidir, ne de İslâm ülkesidir; laik devlettir...” Daha önceleri cumhurbaşkanı da aynı manalarda söz söylemişti.

Bu söze Müslümanlardan bazı kesimler tepki gösterdiler. *******’nin İslâm kimliğinden, İslâm ülkesi olduğundan bahsettiler. Halbuki bu tür açıklamaların tepkisel olduğu görülmektedir. Aydın bakışla düşünüldüğünde bu sözün ******* gerçeğini ifade ettiği görülür. Madem ki; ***** gerçeği budur o halde bu ne anlama gelmektedir: ******* İslâm devleti değilse nedir? İslâm ülkesi değilse nedir?

Evet ***** İslâm devleti değildir, laik devlettir. Yani İslâm’ı hayattan kovan, bireysel toplumsal siyasal hayatın İslâm esası üzerine kurulmasının şiddetle yasaklayan, Allah’ın indirdikleriyle yönetimi reddeden ve yasaklayan, Allah’ın sözünü Allah’ın mülkünde yasaklayan, irtica ile mücadele adı altına İslam ile sürekli savaşan çağdaş tağuti, cahiliyye / İslâm dışı küfür devletidir. Bunun başka bir izahı yoktur.

Evet ****** İslâm ülkesi de değildir. Yani Darülİslâm değildir. Çünkü bir ülkenin Darülİslâm yani İslâm ülkesi olması için o ülkede eman ve yönetimin İslâm’ın ve Müslümanların elinde olması gerekir. O ülkede güvenliğin İslâmî otorite yani İslâm Devletinin gücü ile sağlanması ve yönetimin Allah’ın indirdikleri ile olması gerekir. Başka bir ifade ile o ülkede devletin eman ve yönetim bakımından İslâm esası üzerine kurulu olması gerekir. Sadece halkının Müslüman olması yeterli değildir. Halkının Müslüman olması o ülke topraklarının müslümanların mülkiyetinde olmasını gösterir, ülkenin İslâm ülkesi olmasını değil!...

Ancak, ********* İslâm topraklarıdır. Çünkü bu topraklar üzerinde İslâm hakim olmuş izzet ve şerefle Kelime-i Tevhid bayrağı asırlarca dalgalanmıştır. Bu topraklar İslâm şehitlerinin kanları ile sulanmıştır. Dolayısı ile bu topraklar İslâm ülkesi iken, sömürgeci kafirlerle işbirliği yapan hain, dönek sabetaycıların eliyle İslâm Devleti olan Osmanlı Hilâfet devleti yıkılmış ve yerine Laik T.C. Devleti kurularak ülkenin emanı/güvenliği ve yönetimi küfür otoritesi ve küfür nizamlarına verilerek ülke darülküfre/küfür ülkesine dönüştürülmüştür.

Bu durum Müslümanlara şu sorumluluğu yüklemektedir: Bir İslâm ülkesi, küfür ülkesine dönüştürülürse o ülkedeki Müslümanlara en kısa zamanda en acil ve öncelikli iş olarak o ülkeyi tekrar İslâm ülkesine dönüştürmek için çalışmaları farzı ayın olmaktadır.

Çünkü İslâm’ın hakim olmadığı, şekillendirmediği bir hayat cahiliyye hayatıdır. Bu hayata teslim olmak akıbeti emin kılmamaktır. Zira Müslümanı, cahiliyye / İslam dışı bir hayat yaşayarak cahiliyye ölümü ile ölme tehlikesiyle başbaşa bırakmaktadır. Halbuki Allahu Teala Müslümanca yaşayıp ancak Müslüman'ca ölmeyi emretmektedir. Şöyle buyurmaktadır:


“Ey iman edenler! Allah’a yakışır şekilde takvalı olun. Allah’ın emirlerine titizlikle bağlanın. Ve ancak müslümanlar olarak ölün!” (Ali İmran: 102)

“Yoksa onlar cahiliye/İslam dışı hüküm mü/yönetim mi aryorlar? İyi anlayan bir topluma göِre, hüküm bakımından ALLAH (C.C.)'tan daha güzel kim vardır?” (Maide: 50)

Resulullah Sallalahu Aleyhi Vesellem de şöyle buyurmaktadır:

“Kim boynunda bir biat olmadan ölürse cahiliyye ölümü üzere ölür.”(Müslim, 3441)

“Emirinden hoşlanmadığı bir şey gören kimse ona sabretsin. Zira bir karış dahi olsa sultadan (Halife’nin otoritesinden ) dışarı çıkan hiç bir kişi yoktur ki öldüğünde cahiliye ölümü ile ölmemiş olsun.” (Müslim, 3439)


Bu ayet ve hadislere göre İslâm’ı hakim kılacak ve emanı sağlayacak olan hilâfet devleti ve halife yok ise yaşam cahiliyye yaşamı olmaktadır. Ölüm de cahiliyye ölümü olma riski taşımaktadır. Çünkü “boynunda biat olması”; Hilâfet Devletinin ve halifenin varlığını ifade eder.

Şu halde hayatı kirleten, karartan ve kokutan ve hayatı cahiliyye hayatı kılan Laik ********* Cumhuriyeti devletini ortadan kaldırıp, arınmış, aydınlık, izzetli ve onurlu bir hayat olan İslâmî hayatı tekrar başlatacak olan, böylelikle *********’yi tekrar Darülislam/İslâm ülkesine dönüştürecek olan Raşidi Hilâfet Devletini tekrar kurmak için çalışmak bütün Müslümanlar üzerine özellikle de *********’deki Müslümanlar üzerine en öncelikli, acil farzdır.

Böylelikle ancak Müslümanlar küfür devletlerinin zilletinden, pisliğinden, sıkıntılı yaşamından ve cahiliyye ölümü ile ölme riskinden kurtulup Allah’ın vaad ettiği izzetli, onurlu, temiz, adaletli yaşama ve daha önemlisi Müslümanca ölerek Ahiret Saadetine kavuşabilirler!... Yaşamlarından ve akibetlerinden emin olurlar. Ülkeler de küfrün pisliğinden temizlenerek darülİslama yani İslam ülkesine dönüşürler. İşte adalet, temiz, aydınlık, izzet dolu hayatın yolu budur.


“Ey inananlar! Size hayat verene sizi çağırdığı zaman, ALLAH (C.C.) ve Resûlüne uyun.Ve bilin ki, ALLAH (C.C.) kişi ile onun kalbi arasna girer ve siz mutlaka onun huzurunda toplanacaksınız. (Enfal:24)


u.....TC..KÜVÜR DEVLETTİR.....

devran
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Sayısı : 11
Kayıt tarihi : 25/05/09

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: TÜRKİYEDEKİ EN BÜYÜK TEHLİKE :--mustafa kemalin PUTLARIDIR--

Mesaj tarafından usame Bir Ptsi Ağus. 24, 2009 4:10 pm

darul islam olan bi yer darul harp olmaz , eğer t.c darul harp ise bu memlekette cuma namzıda kılınmaz....dARUL İSLAM OLMASI İÇİN UĞRASMAK LAİZM...
avatar
usame
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 1249
Kayıt tarihi : 01/04/09

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: TÜRKİYEDEKİ EN BÜYÜK TEHLİKE :--mustafa kemalin PUTLARIDIR--

Mesaj tarafından devran Bir Ptsi Ağus. 24, 2009 4:24 pm

ALLAH (C.C.) Teala buyuruyor: “De ki; dininizi ALLAH (C.C.)'a mı öğretmeye kalkışıyorsunuz? Halbuki ALLAH (C.C.) göklerde ve yerde ne varsa hepsine vakıftır. ALLAH (C.C.) herşeyi hakkıyla bilir. (El- Hucurat, 49,16). “Ey iman edenler, ALLAH (C.C.)'a, ALLAH (C.C.)'ın peygamberine, peygamberine indirdiği kitaba ve daha önce indirdiği kitaba inanmakta sebat gösterin. Kim ALLAH (C.C.)'ı, meleklerini, peygamberlerini ve ahiret gününü inkar ederse şüphesiz derin bir sapıklığa sapmış gitmiştir:' (En- Nisa 4,136.) Bir bu kadarını daha zikredebileceğimiz yukarıdaki nasslar, mü'minlerin dine karşı takınmaları gerekli tavrı ve onların imanlarında aranan bütünlüğü ve tamlığı belirlemekte; islamın iman temeline dayalı tam bir inkıyad yada teslimiyet ile yaşanabileceğini göstermektedir.

Yani bu ayetler, kemal-i İslam çağrısıdır. Gerçek kurtuluş tam teslimiyettedir. Gerçek hürriyet yalnızca ALLAH (C.C.)'a kulluktadır. Müslüman kafasına göre müslüman değil, İslam’a göre müslüman olmak durumundadır.

devran
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Sayısı : 11
Kayıt tarihi : 25/05/09

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: TÜRKİYEDEKİ EN BÜYÜK TEHLİKE :--mustafa kemalin PUTLARIDIR--

Mesaj tarafından usame Bir Ptsi Ağus. 24, 2009 4:26 pm

darul harp mevzuuna bi açıklık getirsek neye gore daulharp imaı şafi darul islam olan bi yer darul harp olmaz diyor , bi memlekete darul harp demek o kadar kolaymı , şayet bu memleket darul harp ise neden müslümanlar darul harp fıkhını uygulamıyo var bişe...
avatar
usame
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 1249
Kayıt tarihi : 01/04/09

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: TÜRKİYEDEKİ EN BÜYÜK TEHLİKE :--mustafa kemalin PUTLARIDIR--

Mesaj tarafından ISLAM Bir Paz Ara. 27, 2009 8:49 pm

usame demiş ki:darul islam olan bi yer darul harp olmaz , eğer t.c darul harp ise bu memlekette cuma namzıda kılınmaz....dARUL İSLAM OLMASI İÇİN UĞRASMAK LAİZM...

türkiye darulharp olmaya billir ALLAHu Alem, Ama Örnek yanlisti, bugün Avrupadada rahatlikla Cuma namazi Kiliniyor, o zaman Avrupaya Darul Islam mi diyecegiz ?

avatar
ISLAM
Destekleyen Üye
Destekleyen Üye

Mesaj Sayısı : 1284
Kayıt tarihi : 05/12/09

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz